WROTYCZ

Stały bywalec
Jakie jest Wasza doświadczenie w stosowaniu tej rośliny ?.

Jestem dopiero w początkowej fazie doświadczenia z rośliną wrotycz. Efekty jej działania poznam dopiero na jesień 2016 r.

Profilaktyka jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
,, PAN BÓG DOBRZE POMYŚLAŁ, ŻEBY LUDZIOM ŻYCIE OSŁODZIĆ, KAZAŁ PSZCZOŁOM MIÓD ROBIĆ ,,

Stały bywalec
Informacje.

https://prawdaxlxplzdrowie.wordpress.co ... pospolity/

http://roslinowo.pl/byliny-sadzonki/mio ... ycz-crispa
,, PAN BÓG DOBRZE POMYŚLAŁ, ŻEBY LUDZIOM ŻYCIE OSŁODZIĆ, KAZAŁ PSZCZOŁOM MIÓD ROBIĆ ,,

Dlaczego tak długo mamy czekać zdradź choć troszkę rąbka tajemnicy ,kiedyś czytałem na temat tego ziela jeszcze jak miałem więcej czasu w UK ale jak zwykle brak czasu po powrocie ,mam gdzieś po kopiowane przepisy tylko je podrasować na potrzeby pszczółek skoro olejek z wrotycza zabija wszy to i na pewno zabija warrozę

henry

Stały bywalec
Dlaczego tak dlugo mamy czekac zdradz choc troszke rombka tajemnicy ,kiedys czytalem na temat tego ziela jeszcze jak mialem wiecej czasu w UK ale jak zwykle brak czasu po powrocie ,mam gdzies pokopiowane przepisy tylko je podrasowac na potrzeby pszczolek skoro olejek z wrotycza zabija wszy to i na pewno zabija warroze

henry
Chętnie się podzielę informacjami, ale dopiero jak zacznę stosować ją na wiosnę 2016 r.
W chwili obecnej została ona wysuszona i czeka na otwarcie nowego sezonu pszczelarskiego.
Mam zamiar stosować ją systematycznie, odymiać nią rodziny pszczele.
Efekty będą dopiero na jesień - jakie dała skutki i efekty zimowania.

Stały bywalec
Kolega wkładał wrotycz do podkurzacza i wpuszczał kłęby dymu przez wylotek - twierdził , że bardzo się sypała .

Tez myślałem o dymieniu ale u mnie nic się nie sypało wiec później myślałem o nafcie wrotyczowej ale jak zwykle inne sprawy były

henry

Stały bywalec
Zobaczymy na wiosnę.

Stały bywalec
Nie zapominajmy też o wrotyczu na wiosnę. Ja jestem już przygotowany.

Stały bywalec
Dzisiaj wieczorem zastosowałem pierwszą dawkę odymiania wrotyczem.
Planuję stosować ją raz na tydzień.

Jakie jest Wasze zdanie - jak często Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Stały bywalec
Z tym tygodniem - to tak nie zawsze było.
Starałem się jednak systematycznie.
Efekt na dzień dzisiejszy - po odymianiu lekiem - warozy nie za dużo.
Czy wrotycz skutkuje ?.
W następnym roku będę go stosował /aby z takim samym skutkiem /.

Nie będę ukrywał odymianie wrotyczem to pracochłonne zajęcie. Chciało by się zastosować coś jeden lub kilka razy i mieć problem z głowy. Tak się jednak nie da.
Czy moja praca odniosła pozytywne skutki ? - przekonam się na wiosnę.

Już kiedyś eksperymentowaliśmy żelem kwasu mrówkowego - na dzień dzisiejszy zostaję przy wrotyczu.

Myślę, że ostatnie odymienie wrotyczem to pierwszy tydzień listopada - początek wiosna i od nowa.

Stały bywalec
Bartek , nie pozostawał bym tylko przy wrotyczu . On jest dobry w sezonie , natomiast na koniec trzeba dobić czymś innym , od razu będziesz widział na ile były skuteczne zabiegi przeprowadzane wrotyczem .
Ja też jestem za naturalnymi środkami , ale to może nie wystarczyć :sad:

Stały bywalec
Bartek , nie pozostawał bym tylko przy wrotyczu . On jest dobry w sezonie , natomiast na koniec trzeba dobić czymś innym , od razu będziesz widział na ile były skuteczne zabiegi przeprowadzane wrotyczem .
Ja też jestem za naturalnymi środkami , ale to może nie wystarczyć :sad:
Zrobiłem tak jak mówisz - stosowałem wrotycz, a na sam koniec Apiwarol. Jestem już po drugim odymieniu lekiem.
Wrotycz stosowałem zapobiegawczo jak nie pomoże to też nie zaszkodzi. Po zastosowaniu Apiwarolu, warrozy nie było dużo.
Wrotycz zastosowałem jako jedno z naturalnych środków - zapobiegawczo. Natomiast leczenie główne opieram wyłącznie na lekach. Inaczej nie da się zwalczyć pasożyta.

Wrotycz polecam tylko jako dodatkowe zwalczanie warozy przez cały okres w sezonie pszczelarskim.

Stały bywalec
Jak do tej pory pszczoły nie opuściły swoich uli.
W sezonie 2017 - profilaktycznie będę odymiał wrotyczem.

Wróć do „%s” CHOROBY PSZCZÓŁ, ŚRODKI LECZNICZE, PROFILAKTYKA