DLACZEGO TUTAJ JESTEŚ

Stały bywalec
Pozdrawiam wszystkich na forum.

Jestem początkującym - jeżeli tak można nazwać pszczelarzem, ale każdy kiedyś zaczynał.
Kiedyś miałem szansę obcowania z pszczołami, w przeszłości mój dziadek tym się zajmował, miał dużo uli.
No cóż nie wykorzystałem tego.
Może obdarzył mnie genami w tym kierunku ?. - Zobaczymy.

Moje początki są takie, że przygotowałem się teoretycznie i dalej czytam, ale niestety teoria nie równa jest w praktyce.

Próbowałem nawiązać kontakty z pszczelarzami w rejonie tam gdzie mieszkam i pracuję.
Wynik jest raczej ujemny. Podsumowanie tego jest raczej, że nikt nie chce się podzielić z posiadanej wiedzy. Taka jest chyba mentalność tych osób / lecz czy wszystkich ? /.

DO CZEGO ZMIERZAM

Chciałbym zaproponować wszystkim korzystającym z FORUM - zarejestrowanych i tym którzy tu zaglądają - małą SONDĘ w tym zagadnieniu.

1. Dlaczego jesteś na tej stronie.
2. Co Ci się tu podoba.
3. Co chciałbyś tu zmienić, dodać.
3. Czy jesteś wstanie podzielić się z innymi informacjami na temat gospodarki pasiecznej.
4. Czy jesteś pozytywnie nastawiony dla innego pszczelarza i jego osiągnięciach.
5. Inne informacje nie wymienione, a mający związek z tym zagadnieniem.
6. Czy poznamy się lepiej.

Wobec powyższego ja zaczynam pierwszy.

Nie będę ukrywał, że wcześniej wchodziłem na różne forum, szukałem informacji na temat gospodarki pasiecznej. Wybrałem Pszczelarskie Pasieki na Orawie. Dlaczego. Na innych forum osobiście nie do końca podobał mi się tam stosunek odpowiadających dla tych którzy szukali pomocy. Oczywiście to moje odczucie.
Mój wybór był trafny, znalazłem tutaj pomoc i rady. W tej chwili nie zaglądam już na inne strony Forum, nie jest mi to potrzebne, bo znalazłem tutaj wszystko co potrzebuję.

Na chwilę obecną strona pod względem treści i czytelności jest w porządku, jest w niej wszystko co trzeba, a co najważniejsze dochodzą nowi ludzie - nowicjusze i Ci którzy posiadają dużą wiedzę i chcą się podzielić informacjami. Dzięki im za to.

Ja nie posiadam takiej wiedzy aby uczyć innych, ale w żaden sposób nie staram się zagarnąć wszystko dla siebie. Moje początki - od a do nieskończoności - myślę, że będą realizowane i będę się z nimi dzielił z innymi.
Ja wiem, że trudno się dzielić ze swoimi wiadomościami na forum z przyjacielem, wrogiem. To wszystko zależy od nas jak będziemy postępować.
W żaden sposób negatywnie nie patrzę i nie zazdroszczę innym pszczelarzom i ich osiągnięciach.
Każdy z nas może dojść do tego jeżeli bardzo będzie tego chciał. Przed nami ciężka droga.
MYŚLĘ, ŻE NIE JESTEŚMY DLA SIEBIE KONKURENCJĄ.

ZAPRASZAM WSZYSTKICH BEZ PRZYMUSU DO ROZMOWY - CO O TYM SĄDZĄ
,, PAN BÓG DOBRZE POMYŚLAŁ, ŻEBY LUDZIOM ŻYCIE OSŁODZIĆ, KAZAŁ PSZCZOŁOM MIÓD ROBIĆ ,,
Awatar użytkownika
To może ja się wypowiem :)

Forum powstało ze względu na to, że nie odpowiadała nam właśnie atmosfera panująca na innych forach pszczelarskich.

Pomyślałam : Nie krytykuj, tylko zrób coś sama... :)

Mam nadzieję, że stworzymy wspólnie forum bez zadęcia, o przyjaznej atmosferze, zwłaszcza wobec tych, którzy dopiero się uczą.

Na razie jest tu trochę kameralnie, ale postrzegam to jako zaletę.

Chcę ściągnąć do nas ludzi, którzy przede wszystkim będą się lubić, a potem będą sobie pomagać.

Pozdrawiam

Stały bywalec
Jestem na forum , ponieważ szukałem ludzi , którzy tak jak ja kochają pszczoły i chcieli by się wymienić swoimi wiadomościami i doświadczeniami. Na zebraniach pszczelarskich omawiane są tylko sprawy związkowe , natomiast swoimi doświadczeniami nikt się nie chce dzielić. Chciałbym skorzystać z wiedzy i doświadczenia kolegów z forum , jak również pomóc w miarę możliwości. Życzył bym sobie , żeby się to odbywało w przyjaznej i miłej atmosferze - żebyśmy wszyscy byli kolegami , a może nawet przyjaciółmi . Wtedy łatwiej będzie nam zadawać pytania , bo nikt nas nie wyśmieje , tylko postara się pomóc. Przecież wszyscy kiedyś zaczynaliśmy a uczymy się całe życie. Ciesze się , że administratorem okazał się Pszczelarz przez duże P . Kol. Janusz posiada ogromną wiedzę i chętnie się nią dzieli - chwała mu za to i wielkie dzięki .
Dlaczego akurat trafiłem na to forum - to akurat przez sentyment . Moja rodzina była przez prawie 100 lat związana z Rabką . Dlatego kupując ule , wybrałem te z Zubrzycy . Później otrzymałem zaproszenie na forum z którego skorzystałem i bardzo się cieszę.
Jeszcze raz dziękuję za zaproszenie .
Awatar użytkownika
Moja rodzina była przez prawie 100 lat związana z Rabką .
a Rabka rzut beretem od nas... no prawie :)
Przejeżdżaliśmy tamtędy wczoraj. :)

Stały bywalec
W ramach tego zagadnienia - abyśmy się lepiej poznali proponuję małe co nieco o swoim miejscu zamieszkania.
Zamieszkuję w miejscowości Bachury, gmina Michałowo, woj.podlaskie.
Korzystając z tego przedstawiam moją gminę MIchałowo.
Miłego oglądania.

http://michalowo.eu/
,, PAN BÓG DOBRZE POMYŚLAŁ, ŻEBY LUDZIOM ŻYCIE OSŁODZIĆ, KAZAŁ PSZCZOŁOM MIÓD ROBIĆ ,,

Stały bywalec
TUTAJ ZAMIESZKUJĘ.

http://michalowo.eu/images/turystyka/ro ... _rower.jpg

Uzupełniłem dodatkowo filmem z mojego miejsca zamieszkania. Film zapożyczony.

https://www.youtube.com/watch?v=Kz1C_Wq_cPc

Stały bywalec
Panie i Panowie proszę pochwalić się swoimi miejscowościami - niech inni zobaczą gdzie mieszkamy.
Ja osobiście już sprawdziłem wasze miejsca zamieszkania.

Może kiedyś tam się spotkamy.

Ps. Zapraszam innych do wypowiedzi - strach ma tylko wielkie oczy.

Nie bądźmy anonimowi.

Pozdrawiam.

Odpowiadam na pytania zadane przez tatę.

Jestem na tej stronie bo bardzo lubię pszczółki i chcę pisać o pszczółkach i miodach.

Podobają mi się zdjęcia i podoba mi się ilość przeczytanych pism na forum. Podobają mi się jeszcze te śmieszne buźki.

Chciałbym aby inne dzieci też pisały na forum nie tylko ja sam.

Chcę się podzielić informacjami o pszczółkach.

Jestem pozytywnie nastawiony.

Przez forum poznamy się lepiej.

Stały bywalec
Bachury znajdują się w rejonie PUSZCZY KNYSZYŃSKIEJ - PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ.

http://www.turystyka.puszczaknyszynska. ... zynska.jpg

http://www.powiat.hajnowka.pl/ctrpb/dru ... nowski.jpg

Jestem tutaj przypadkiem odwiedzam różne fora i poznaje nowych ludzi pszczółki w mojej rodzinie były od zawsze może były małe przerwy aktualnie mieszkam w Londynie tutaj mam za zimowanych 6 rodzin i dwa późne odkłady .Koncem lat 90 zacząłem hodowle matek na własne potrzeby w 2003 roku musiałem wyjechać i pszczółkami zajmuje sie mój teść i rodzina pasieka została zmniejszona z 80 rodzin do 40 ,to moja miejscowość http://www.czaszyn.pl/.Na wiosnę planuje powrót do Polski wymiane wszystkich uli na inne i powiększenie pasieki oraz hodowle matek posiadam rasy matek Crainka ze Słowenii,Minesota,BF z Grecji ,Włoszka z Grecji ,oraz Hybryda Brytyjska

henry

Stały bywalec
Może kiedyś tak będzie w Bachurach - w gminie Michałowo - TAK JAK NA ORAWIE.

http://tvpodhale.info/tv/kultura/Milosc ... 436-1.html

Stały bywalec
Tutaj chciałbym pochwalić się swoim regionem - Puszczy Knyszyńskiej.

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... 1MsbIwWYYB

Stały bywalec
WIRTUALNY SPACER - ZAPRASZAM.

http://wirtualne.michalowo.eu/

Stały bywalec
JAROSŁAW KRET W BACHURACH.

http://vod.tvp.pl/audycje/podroze/polsk ... 12/7579047#
Awatar użytkownika
Stały bywalec
Dlaczego tutaj jestem ?? wybacz ale odpowiem jutro bo za chwilę mi się głowa przegrzeje od tego myślenia .
"Chwalił raz siebie człowiek, opatrując ule:

- Jak to ja z wami, pszczółki, obchodzę się czule!
- Prawda, - rzekły - lecz dobroć z jakiego powodu?
Alboż to dla nas robisz? Dla naszego miodu."
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
Stały bywalec
A więc dlaczego tutaj jestem ?? , głównie dla wiedzy oraz wymiany doświadczeń z innymi pszczelarzami , Pszczelarstwem zajmuje się stosunkowo niedługo (tu piszę o własnej opiece nad pszczółkami" moja własna mini pasieka") więc taka wymiana doświadczeń i ewentualna naprawa błędów jest wskazana a już tym bardziej korzystna dla samych pszczół . Czasem lepiej odebrać konstruktywną krytykę od bardziej doświadczonego pszczelarza niż samemu dochodzić do pewnych nawyków tracąc po drodze rodziny pszczele ( drastyczny przykład) . Chętnie odpowiem na wszelkie pytania a już tym bardziej skonfrontuje swoją wiedzę z wiedzą innych bardziej doświadczonych . Myślę że dosyć obrazowo opisałem dlaczego tutaj (na to forum) zawitałem .

Ignacy Krasicki

Stały bywalec
W dalszym ciągu zachęcam wszystkich do wpisu - Dlaczego Tutaj Jesteś -
Awatar użytkownika
Stały bywalec
No więc,jak już napisałem w powitalni,mam na imię Darek,lat 29,zamieszkały w Bystrej (okolice Bielska Białej.O forum dowiedziałem się od Administratorów zaraz po zakupie uli.Pierwsze moje pszczoły też pochodzą właśnie z Zubrzycy.Miałem okazje poznać Administratorów osobiście i myślę że jeszcze się spotkamy.Byłem kiedyś zarejestrowany na innym forum,ale to mi zdecydowanie bardziej odpowiada.Nie ma przepychanek,ludzi mądrzejszych i bardziej mądrzejszych.Mi jako osobie cały czas raczkującej w dziedzinie pszczelarstwa,zależy na odpowiedziach rzetelnych i nie ironicznych.Na szczęście czuwaj tutaj dwaj mentorzy,Janusz i Radek,to o Was mowa,od których można się dowiedzieć ciekawych rzeczy.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bystra_%28 ... bielski%29
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
“…Ten, kto zajmuje się pszczelnictwem nie tylko gwoli korzyści, kto z prawdziwą miłością pielęgnuje pszczoły i uważnie obserwuje je, ten jest prawie zawsze dobrym człowiekiem, mężnym obywatelem i wiernym przyjacielem…”.

/ ksiądz Jan. Dzierżon /
Awatar użytkownika
Stały bywalec
Kolego - Pazdzioch nie byłeś przypadkiem na niedawnej pszczelarskiej konferencji w Suchej Beskidzkiej ??

Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
Stały bywalec
Niestety,na żadnej konferencji jeszcze nie byłem.Ale czasem bywam w tamtych rejonach ;)
“…Ten, kto zajmuje się pszczelnictwem nie tylko gwoli korzyści, kto z prawdziwą miłością pielęgnuje pszczoły i uważnie obserwuje je, ten jest prawie zawsze dobrym człowiekiem, mężnym obywatelem i wiernym przyjacielem…”.

/ ksiądz Jan. Dzierżon /

Wróć do „%s” ROZMOWY NIEWINNE I INNE