dennica osiatkowana

Trochę o stolarstwie: maszyny, narzędzia. proces produkcji, rysunki techniczne...

witam!

sprawilem sobie prosta dennice osiatkowana (w zal. foto), z zamiarem zastapienia takowymi denic pelnych, powalek, korkow i tym podobnych rzeczy zagracajacych niepotrzebnie pasieke.

poradzcie mi prosze, czym zabezpieczyc powierzchnie przylegla do wylotka (oznaczona czerwonymi strzalkami), aby pszczoly nie zostawialy tam odnozy (o ile dzialo bedzie sie cos niepokojacego)?
na jednym z filmow na youtube widzialem jak ktos zabezpieczal to prawdopodobnie woskiem lub czyms przypominajacym wosk, ale niestety film bym pozbawiony komentarza i opisu.

czy siatka uzyta przeze mnie jest ok?
posiadam rowniez siatke o oczku 1,2mm x 1,2 mm, jest bardzo drobna, ale za to mniej "ostra i inwazyjna". ktora bedzie lepsza do budowy dennic osiatkowanych?

pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
ADMINISTRATOR FORUM
Dennica jest ok. Napisz jaka jest grubość siatki. Jeżeli 0,5 mm. to lipa. Będzie sie zniekształcać. I jest łatwo ją zniekształcić . Oczka się rozciągają a sikorki zima potrafią ja kompletnie zniszczyć. Dodatkowo masz ją zamontowana na stałe wiec przy jej uszkodzeniu ciężko będzie ją wymienić. Siatkę masz zamontowana dobrze zawinięta pod lotnisko wiec nie ma potrzeby to jeszcze zabezpieczać.

tak 0,5 mm.

dzieki za rade, zakupie 1mm.

chociaz poki co, zbyt wielkiego znieksztalcania nie zauwazylem, owszem przed zamontowaniem beleczki stabilizujacej siatke, ta wyraznie falowala i odksztalcala sie.

ale z tymi sikorkami to bym nie przypuszczal nawet.
Awatar użytkownika
ADMINISTRATOR FORUM
Podczas zimowli osypane pszczoły są smakołykami dla sikorek które dziobami próbują się do nich dostać. Potrafią zupełnie zniszczyć siatkę. Nie nadaje śie już później do niczego. Bo co z takiej siatki która jest nie szczelna. Przy rabunkach katastrofa.

ja używam każdej prawie dennicy.

Zawsze biorę stąd.
https://epasieka.pl/produkty/elementy-u ... nice,2,986

pozdrawiam wszystkich pszczelarzy! Wiesio

Wróć do „%s” KĄCIK MAJSTERKOWICZA